• Skuteczne uczenie się i neurodydaktyka:

• „Ucz się szybko i skutecznie bez zbędnego zakuwania. Poradnik dla dzieci i młodzieży.” Alistair McConville, Barbara Oakley i inni, wydawnictwo Sensus, 2023.

• „Neurodydaktyka. nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi.” Marzena Żylińska, Wydawnictwo Naukowe Mikołaja Kopernika, 2013

• „Techniki zapamiętywania” Boral Bartłomiej, Boral Tobiasz, wydawnictwo Edgar, 2013.

• „Mistrz efektywnej nauki” Peter Hollins, wydawnictwo Sensus, 2023

• „Jak uczyć się szybciej i skuteczniej” Krzysztof Minge, Natalia Minge, wydawnictwo Samo Sedno, 2017.

Książki wspierające proces wychowania:

• „ Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły.” Adele Faber, Elaine Mazlish, wydawnictwo Media Rodzina, 2023.

• „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole” Adele Faber, Elaine Mazlish, wydawnictwo Media Rodzina, 2022.

• „Sposób na trudne dziecko. Przyjazna terapia behawioralna.” Kołakowski Artur, Pisula Agnieszka, wydawnictwo GWP, 2021.

• „ADHD - zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Poradnik dla rodziców i wychowawców.” Agnieszka Pisula, Anita Bryńska, Artur Kołaowski, Magdalena Skotnicka, Tomasz Wolańczyk, wydawnictwo GWP, 2021.

• „Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać.” Konrad Ambroziak, Artur Kołakowski, Klaudia Siwek, wydawnictwo GWP, 2019.

• „Mój złośnik, czyli jak nauczyć dziecko mądrego radzenia sobie ze złością” Agnieszka Gastoł, Aneta Jegier, Wydawnictwo Difin, 2018.

Wiedza teoretyczna z zakresu logopedii:

• „Mowa i rozwój a zaburzenia: teoria i praktyka logopedyczna” Bitniok Michał, Dąbrowa Górnicza 2015.

• „Logopedia przedszkolna i wczesnoszkolna. T. 1, Rozwój sprawności językowych: podstawowe problemy logopedyczne” Domagała Aneta, Mirecka Urszula (red.),  Gdańsk 2021.

• „Praktyczny poradnik terapii wad wymowy: u dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym” Glej Sandra. Kraków 2018.

• „Logopedia w edukacji wczesnoszkolnej: zeszyt ćwiczeń: autyzm, niepełnosprawność
            w stopniu lekkim, opóźniony rozwój mowy” Cabała Justyna, Warszawa 2020.

Ciekawe oraz praktyczne książki z zakresu logopedii:

• „Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych. Cz. 1, Jak rozpoczynać i kończyć rozmowę?” Bury Magdalena, Kraków 2017.

• „Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych. Cz. 2, Jak rozmawiać z ludźmi?” Bury Magdalena, Kraków 2016.

•  „Rymowane zagadki logopedyczne: głoski dźwięczne – bezdźwięczne” Czerniakowska Anna, Gdańsk 2017.

• „Wierszyki ćwiczące języki czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci” Galewska-Kustra Marta, Szwajkowscy Elżbieta i Witold, Warszawa 2019.

• „Jedno słowo - dwa znaczenia : materiał obrazkowy do zabawy z homonimami” Jarosz Magdalena, Gdańsk 2020.

• „Krzyżówki logopedyczne: głoski syczące i szumiące” Jarosz Magdalena, Gdańsk 2020.

• „Mówię płynnie: ćwiczenia do terapii jąkania” Kozłowska Iweta, Gdańsk 2017.

• „Pokaż mi mój mały świat : historyjki obrazkowe dla dzieci z autyzmem, opóźnionym rozwojem mowy i niedosłuchem” Maniecka Magdalena, Gdańsk 2016.

• „Bajki logopedyczne dla dzieci” Nożyńska-Demianiuk Agnieszka, Kalisz 2017.

• „Logosmyk: opowiastki logopedyczne z ćwiczeniami” Smoleń Anna, Gdańsk 2018.

• „Akrobatyka języka: trening Mistrza Języka” Zagnińska Maria, Kraków 2016.