• Pasowanie na czytelnika kl. I

• W dn. 24 października uczniowie klas I zaznajomili się z regulaminem biblioteki i poznali zasady wypożyczeń, a po uroczystym złożeniu przysięgi, zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki. Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili uczniowie otrzymali dyplomy.

Serdeczne gratulacje.

• Regulamin Konkursu Historycznego „Moje Włochy – Moja Mała Ojczyzna”

• Organizatorem Konkursu jest CLIX Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie,
            ul. Solipska 17/19 oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, ul. Chrościckiego 2.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 6 - 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych działających na terenie dzielnicy Włochy. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń wyżej wymienionych klas.

Praca polega na wykonaniu animacji komputerowej lub filmu dotyczącego historii Włoch: Okęcia oraz Miasta Ogrodu Włochy od jego powstania w 1928 roku do dnia dzisiejszego. Motywem przewodnim pracy powinna być opowieść dotycząca Włoch uzyskana w trakcie rozmowy z obecnymi lub byłymi mieszkańcami – sąsiadami, znajomymi, członkami rodziny autora/autorów.

W konkursie wziąć mogą udział pojedynczy uczniowie lub zespoły złożone maksymalnie z trzech uczniów.

Komisja Konkursowa szczególną uwagę będzie zwracać na udział oryginalnych materiałów przygotowanych przez autora/autorów na potrzeby filmu lub animacji konkursowej.

Regulamin konkursu i zgody na uczestnictwo

• Klasa 3a i 3c w Żelazowej Woli

• 29 września klasy: 3a oraz 3c odbyły wycieczkę edukacyjną do Żelazowej Woli. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy dotyczącej życia i twórczości wielkiego Polaka -Fryderyka Chopina. Zwiedziliśmy Dworek-Dom Urodzenia F. Chopina. Z przyjemnością spacerowaliśmy po pięknym parku nad rzeką Utratą. Podczas wycieczki towarzyszyła nam muzyka wielkiego Mistrza ( w tym mini koncert fortepianowy) oraz piękna, jesienna pogoda. Miłymi elementami programu wycieczki były: integracja klas oraz zakup pamiątek. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

• Na skrzydłach edukacji - misja kosmos IV.

• W dniu 14.10.23 klasa 3a wzięła udział w drugich warsztatach z projektu "Na skrzydłach edukacji - misja kosmos IV", gdzie dzieci razem z wolontariuszami tworzyli drewniane modele samolotów. Po ciężkiej pracy i litrach kleju mogli je wypróbować na powietrzu. Na szczęście wiatr sprzyjał i samoloty leciały... aż do kosmosu!

• Przerwa na czytanie

• W październiku, Miesiącu Bibliotek Szkolnych, w ramach akcji czytelniczej Przerwa na czytanie biblioteka przygotowała wystawki tematyczne książek zachęcające do czytania.
            W każdym dniu akcji dominowała inna strefa czytania. Zaczęliśmy od fantastyki i przygody.

• Wyjście edukacyjne do kina

• 28 września 2023 roku nasza klasa 4b wybrała się do kina na film „Kompas szkieletora”. Pojechaliśmy razem z Panią Marleną Sagalską-Pomaską wychowawczynią naszej klasy oraz Panią Aneta Słysz. Film był bardzo ciekawy, ponieważ na jednej z ostatnich lekcji przyrody z Panią Marleną uczyliśmy się o kompasie. Film opowiadał o rodzinie i przyjaźni. Po filmie poszliśmy na spacer Aleją Drzew.

Basia klasa 4b

• Zielniki

• Uczniowie klas IV przygotowali swoje zielniki. W sali przyrodniczej zorganizowana jest wystawa, na której można obejrzeć wszystkie prace uczniów. Głównym celem tego projektu było nabycie umiejętności rozpoznawania gatunków roślin oraz poznanie siedlisk, w których występują. Powstały piękne i wartościowe kolekcje.

Marlena Sagalska-Pomaska

• KLASA 3A-PATRIOTYCZNIE

• We wrześniu klasa 3a odwiedziła Pomnik / Skwer 7 pp AK „Garłuch”, miejsce pamięci narodowej, którym opiekuje się nasza Szkoła.

Uczniowie-minutą ciszy, symbolicznym zniczem i bukietem wrzosów uczcili pamięć 120 żołnierzy/powstańców z 7 pp AK „Garłuch”. Żołnierze polegli 1 sierpnia 1944 roku podczas natarcia na lotnisko Okęcie.

B. Ćwik i H. Piwek-Siesicka