• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Starsi czytają młodszym.

• W dn. 29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w w bibliotece na przerwach starsi uczniowie klasy 8 czytali na głos książki młodszym czytelnikom. Akcja przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze, zarówno dla słuchających, jak i czytających. Głośne czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, dostarcza wiele rozrywki. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

• Dzień przedszkolaka w zerówce

• 20.09 obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci utrwaliły reguły postępowania w grupie. Przypieczętowały własną dłonią zasady. Wspólne kolorowanie, zabawy ruchowe zintegrowały grupę.

• 3a "Na skrzydłach edukacji - misja kosmos IV"

• W dniu 16.09.23 klasa 3a wzięła udział w warsztatach z programu "Na skrzydłach edukacji - misja kosmos IV". Wrześniowe zajęcia obejmowały szereg doświadczeń - z laserami, papierowymi kwiatami na wodzie czy nawet wulkanem! Dzieci wraz z wolontariuszami fantastycznie oraz przede wszystkim ciekawie uczyły się poprzez zabawę. A to dopiero początek naszej drogi do KOSMOSU :)

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Klasy zero zaangażowały się w zajęcia które pomogą i odkryć mocne strony i dadzą im odwagę by powiedzieć o tym światu. „ Postaw to. I zobaczymy co się stanie…”

• ŚWIATOWY DZIEŃ FAIR PLAY

• 12 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony (w 2020 roku) przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Z tej okazji zorganizowano w naszej szkole dla uczniów klas IV - VII ‘Bieg Fair Play”. Przypomniano zasady czystej gry w sporcie i życiu codziennym. Została wykonana również gazetka ścienna o tej tematyce. Idea akcji Bieg Fair Play nie polega na biciu rekordów! Celem akcji jest szeroka promocja postawy fair play wśród młodych ludzi.

• Narodowe Czytanie

• Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji "Narodowe Czytanie". Lekturą wydarzenia była powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Uczniowie klasy 8a przygotowali i przedstawili informację o autorce i jej najwybitniejszym dziele. Czytanie fragmentów powieści rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Wojtyra. Mamy nadzieję, że wysłuchane treści zachęcą uczniów do bliższego poznania twórczości Elizy Orzeszkowej.