Warsztaty rowerowe, w których uczestniczyła klasa 5b podzielone były na 2 bloki. Część teoretyczna odbywająca się w sali multimedialnej dotyczyła sytuacji stwarzających zagrożenie w komunikacji miejskiej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzysty. Podczas części praktycznej uczestnicy warsztatów mogli skorzystać z placu manewrowego MRD. Podczas użytkowania przećwiczyli swoje umiejętności rowerowe, zapoznali się z obowiązującymi zasadami pieszych, rowerzystów, pasażerów w sytuacjach drogowych i w komunikacji miejskiej. Podczas jazdy praktycznej młodzi rowerzyści sprawdzili się w symulowanych sytuacjach stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym i w komunikacji miejskiej.
Warsztaty rowerowe w największymw w Polsce Miasteczku Ruchu Drogowego Straży Miejskiej m.st.Warszawy odbywają się w ramach X edycji kampanii Bądźmy Razem Bezpieczni.
