• Wystawa Body Worlds

• Uczniowie klasy 6A odwiedzili dzisiaj wystawę Body Worlds znajdującej się w PKiN w Warszawie. Wystawa opiera się na przełomowym procesie plastynacji prof. Gunthera von Hagensa- metodzie konserwacji anatomicznej wynalezionej przez lekarza i anatoma w 1997r. na Uniwersytecie w Heidelbergu. Dopracowanie tej metody zajęło mu wiele lat. Uczniowie byli zafascynowani wystawą, robili notatki i zdjęcia.

• Warsztaty w Castoramie

• Trzeciego lutego klasa 4a miała okazję wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Castorame. Na zajęciach podjeli się budowy i pomalowania puzderek na drobiazgi, które później zabrali ze sobą. Dzięki Majsterkowo rozbudzili pasję do majsterkowania, rozwijali umiejętności manualne oraz zwiększyli  wiedzę i świadomość ekologiczną

• Otwarte Obiekty Sportowe

• Dzisiaj, w ramach gimnastyki porannej, krótka fotorelacja z naszych, włochowskich zajęć sportowych z badmintona.

Zajęcia sportowe z badmintona dla dorosłych, w ramach dzielnicowego programu „Otwarte Obiekty Sportowe”, realizowane są w SP227.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Każda, kolejna środa - w godz. 18.30–20.30

• Dzień Babci i Dziadka w gabinecie logopedycznym

• O naszych kochanych Babciach i Dziadkach pamiętaliśmy również podczas zajęć logopedycznych. Każdy z uczniów wybierał karteczkę z pytaniem o lata dziecinne swoich Dziadków. W czasie rozgrzewki buzi i języczka tworzyliśmy piękny, kolorowy szalik dla Babci, w ten sposób ćwiczyliśmy również grafomotorykę. Prawdziwym hitem stał się prezent dla Dziadka – rakieta, która w trakcie ćwiczeń oddechowych startowała prosto do „nieba”.

Babcie i Dziadkowie są dla nas Skarbem … zachowajmy pamięć o nich w naszych sercach!!!

• Projekt ,,Na skrzydłach edukacji-Misja Kosmosu III”

• W dniu 04.02 uczniowie klasy IIIB uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Instytucie Lotnictwa. Nasza szkoła we współpracy z Towarzystwem Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA z oddziału terenowego Warszawa – Ochota realizuje projekt: Na skrzydłach edukacji – Misja Kosmosu III. Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań lotnictwem, powietrzem, kosmosem i samym lataniem. Rozwijamy dziecięce zainteresowania przez doświadczenia, dodajemy im skrzydeł.  Dziękujemy za wspaniałe zajęcia, dzięki którym uczniowie mogą odkrywać swoje ukryte talenty i rozwijać nowe pasje.

• Klasa IIIB w Piekarni „Grzybki”

• W dniu dzisiejszym 02.02 uczniowie klasy IIIB uczestniczyli w warsztatach Akademii Piekarni „Grzybki”. Dzięki nim mogli się chociaż troszkę poczuć jak prawdziwi piekarze. Akademia Piekarza miała na celu zwiększenie świadomości w zakresie produkcji i spożycia pieczywa.

Dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstaje pieczywo i jaki chleb jest zdrowy. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy piekarz przygotowując swoje wypieki.