• OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA EDUKACYJNA „ KOLEJOWE ABC…”

• W styczniu, mieliśmy sposobność i szczęście uczestniczyć w bardzo ciekawym projekcie- warsztatach informacyjno-profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa na kolei.

-Przyjechał do nas, do szkoły Rogatek (ten z telewizji) z mnóstwem materiałów edukacyjnych.

-Wiemy już prawie wszystko o kolei i bezpieczeństwie na kolei.

-Zostaliśmy obdarowani indywidualnymi upominkami-Zestawem podróżnika.

Bardzo lubimy takie ciekawe, pouczające, niekonwencjonalne zajęcia.

Barbara Ćwik

Hanna Piwek- Siesick

• Save the Planet, Ocalmy Planetę- 2a proekologicznie

• 25 stycznia byliśmy na wspaniałej wystawie na terenie Fabryki Norblina

Ta multisensoryczna wystawa to unikatowy projekt, łączący najnowocześniejszą technologię, multimedia, fantastyczne ujęcia z kosmosu, muzykę i obraz. Zabrano nas w podróż przez najodleglejsze zakątki globu. „Zajrzeliśmy” do wnętrza wulkanu, na dno oceanu. „Pływaliśmy” z ławicami ryb. „Spotkaliśmy się” oko w oko z gepardem oraz piękną roślinnością. „Pojawił ” się człowiek, cywilizacja, postęp technologiczny i….niebezpieczne zanieczyszczenie środowiska.

Zrozumieliśmy przesłanie edukacyjne– musimy podejmować działania proekologiczne (małe i duże), by ocalić, uratować naszą planetę.  Polecamy wszystkim tę wystawę.

Barbara Ćwik
            Hanna Piwek- Siesicka

• Badminton w SP227

• Zapraszamy od środy 25 stycznia br. na zajęcia sportowe z badmintona dla dorosłych, w ramach dzielnicowego programu „Otwarte Obiekty Sportowe”🏸🙂 Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 227, ul. Astronautów 17 w każdą środę, w godz. 18.30 – 20.30 🙂

• Warsztaty klas 0a i 0b

• W czwartek dzieci z grupy 0a i 0b uczestniczyły w warsztatach. Pierwsze warsztaty dotyczyły grawerowania kubków dla Babci i dla Dziadka. Dzieci uczyły się cierpliwości i manualnej pracy. Drugie warsztaty pt. ,,Misja Kosmos". Dzieci zostały zapoznane z Układem Słonecznym oraz uczestniczyły w zabawach dotyczących kosmosu.

• Klasa 5b na Misji Kosmos

• Sobotnie warsztaty "Na skrzydłach edukacji" w Instytucie Lotnictwa - MISJA KOSMOS. Delegacja klasy 5B godnie reprezentowała naszą szkołę. Uczniowie dzięki wspólnej pracy stworzyli planetarium.

• Eurowizja Junior

• Pod koniec listopada odbył się konkurs piosenki zagranicznej Eurowizja Junior. Uczniowie wszystkich klas śpiewali utwory znane na całym świecie. Ostatecznie wygrały klasy: 8b i 7a  ex aequo trzecie miejsce, drugie miejsce zajęła klasa 5a a pierwsze 4a.  Zapraszamy do relacji wideo z tego wydarzenia.

• Lekcja z ciekawą osobą

• Dnia 27 października klasa 4a brała udział w lekcji z ciekawą osobą, którą był pan Klaudiusz- kontroler ruchu lotniczego.  Klasa na zajęciach mogła się dowiedzieć miedzy innymi czym konkretnie zajmuje się kontroler ruchu lotniczego, jaką szkołę trzeba ukończyć, żeby wykonywać ten zawód oraz wzięła udział w zagadkach.

• Zajęciach w Centrum Wielokulturowym

• W listopadzie klasa 4a uczestniczyła w zajęciach w Centrum Wielokulturowym. Podczas lekcji „ABC o uchodźcach i emigrantach” mogli się dowiedzieć  na temat podstawowych pojęć o tematyce migracyjnej oraz uchodźczej.

• Aktywne przerwy

• Aktywne przerwy to moment integracji wszystkich, małych i dużych. Uczniowie razem bawią się, cieszą, rywalizują, spędzają czas w miłej atmosferze. W naszej szkole są one dowodem na to, że wszyscy wspólnie mogą dobrze się bawić. Są dobrym sposobem na spożytkowanie nadmiaru energii uczniów.