• Warsztaty klas 3.

• 24 listopada, uczniowie z klasy 3 a i 3b  wzięli udział w warsztatach "Wiem co jem " Aktywność Młodego Warszawiaka.  Pod okiem pani dietetyk, dowiedzieli się jak przygotować zdrową przekąskę na bazie warzyw i owoców.  Następnie samodzielnie przygotowali smaczne, zdrowe i kolorowe koktajle.

• Akcja charytatywna z okazji Dnia Pluszowego Misia

• Klasy 0 włączyły sie w akcję charytatywną Fundacji Mam Marzenie z Okazji DNIA PLUSZOWEGO MISIA, który obchodzony jest już jutro!

Przez cały miesiąc prowadziłyśmy zbiórkę nowych zabawek, puzzli, kredek, kolorowanek oraz wszelkich innych artykułów mogących umiić czas dzieciom, dla których szpital jest drugim domem. Następnie, dokładnie 25 listopada każdego roku, nasi wolontariusze przekazują zebrane zabawki małym pacjentom. Jak nietrudno się domyslić, takie podarunki wyzwalają potężną dawkę pozytywnych emocji i pozwlają choć na chwilę oderwać się od codzienności pełnej strachu, cierpienia, ale także – obfitującej w nudę. Tego dnia nagle zmienia się atmosfera na szpitalnych oddziałach, wszędzie widać uśmiechy dzieciaków i ich błyszczące oczy. Czy można wyobrazić sobie coś piękniejszego? Dla nas, wolontariuszy, taki widok to zdecydowanie najlepsza nagorda za wszystkie trudy i poświęcony czas.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom! ♥️

• Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 Listopada przypada Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień- niezwykle wartościowe i piękne święto. Piękne bo zachęca nas do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka, wartościowe, bo jest okazją do poruszenia w czasie zajęć tematu szacunku i życzliwości w stosunku do innych. Dzień Życzliwości połączony ze Szkolną akcja „Dzień Dobry” którą zainicjowały klasy 0 dla całej Społeczności Szkolnej ♥️

• Od Młodzika do Olimpijczyka

• W dniu 19.11.2022 na Pływalni Aqua Lublin odbyła się II runda Od Młodzika Do Olimpijczyka. Naszą włochowską Szkołę Podstawową nr 227 oraz włochowski Klub dzielnie reprezentowali uczniowie/zawodnicy klasy IIc, IIIb, Vb, VIb.Prawie wszyscy zawodnicy kolejny raz poprawili swoje rekordy życiowe.
            Kolejny rewelacyjny występ zaliczyli: Karolina, Patrycja, Oliwier, a pozostali zawodnicy kolejny raz pokonali swoje słabości.22 oraz 23 listopada zostaną rozegrane finały Pierwszego Kroku Pływackiego roczników 2013 i 2014. Świetny występ na OMDO jest dobrym prognostykiem na jeszcze lepsze wyniki podczas zbliżających się finałów.

• Zawód- stewardessa

• Dzis uczniów klasy III B odwiedziła mama ucznia z naszej klasy wykonująca bardzo ciekawy zawód stewardessy. Tematem spotkania było przede wszystkim poznanie zawodu stewardessy, przybliżenie dzieciom tematu podróży lotniczych oraz zasad bezpieczeństwa.
            Dzieci miały okazję zobaczyć przepiękny strój stewardessy. Dowiedziały się, w jaki sposób zostać stewardessą lub stewardem. Należy bardzo dobrze się uczyć, a w szczególności języka angielskiego, który jest podstawowym językiem linii lotniczych, a oprócz tego trzeba być bardzo uśmiechniętym i pomocnym człowiekiem. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie ogromnie dziękujmy za odwiedziny.

• Konkurs "Mam Talent"

• W dniu 15 listopada  w naszej szkole odbył się Konkurs ,,MAM TALENT dla uczniów klas 0 - III, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę i zaangażowanie.

Zaprezentowaliście się wspaniale!

Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym!

KATEGORIA ŚPIEW:

AGATA JANIK -  I miejsce KL. IIA
              ZUZANNA WRÓBLEWSKA - II miejsce KL. IB
              MAGDALENA MICHALSKA -III miejsce KL. IIC

KATEGORIA TANIEC:

KAJA MARSZAŁ -     I miejsce KL. IB
             SONIA KUZMENKO -   II miejsce KL. IIC
             JAN LIS-KOZŁOWSKI - III miejsce KL. IIIA

KATEGORIA SPORTOWO- AKROBATYKA:

IDA STEMPNOWSKA -  I miejsce KL. IIC
            ALICJA SIERPIŃSKA - II miejsce KL.IIA
            NATALIA DZIONEK -   III miejsce KL.IIC

• Zajęcia relaksacyjne w 1 b.

• Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klasy 1 b wykorzystali nowe maty i wzięli udział w treningu relaksacyjnym Jacobsona dla dzieci. Uczyli się napinać i rozluźniać mięśnie, a także głęboko oddychać. Następnie wysłuchali bajki terapeutycznej. Niektórzy tak bardzo się wyciszyli, że prawie usnęli :).

• Dary dla Fundacji Beneficjum

• Dzięki Państwa dobrym ❤️💚💛i hojności przekazaliśmy podopiecznym Fundacji Beneficjum produkty, dzięki którym nadchodzącą zima będzie dla zwierzaków łatwiejsza. Specjalistyczna karma, gryzaki, smyczki, kagańce, kocyki, poduszki, kuweta, ręczniki i zabawki z pewnością znajdą zastosowanie. Dziękujemy!

• Dzień Dyni w 1b

• Po pełnym atrakcji poranku - czekały nas kolejne podczas zajęć świetlicowych. Zaczęliśmy od wykonania duszkowych girland, potem dzieci przeistoczyły się w prawdziwych artystów i malowały sobie buźki, a na koniec składaliśmy nietoperze techniką origami. Wszystko we wspaniałej atmosferze i przy akompaniamencie "dyniowych" piosenek.

• Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej m. st. Warszawy

• Z radością informujemy, że reprezentacja z klasy 2C w kategorii zespoły, klas I-III otrzymała I nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej m. st. Warszawy, który odbył się w SP nr 82 im. Jana Pawła II, dnia 26.10.2022 r. Koncert galowy odbędzie się 9 listopada o godz. 12:00 w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201. Wstęp wolny. Zapraszamy!

• Parada Dyń🎃

• Konkurs na strrrrrasznie pomysłową dynię rozstrzygnięty! Gratulujemy inwencji twórczej zwycięzcom- tym młodszym i tym starszym ;)