• Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • W dniu 17 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do odpowiedzi wezwani zostali nie tylko uczniowie ale również nauczyciele i pracownicy szkoły. Nagrodą tym razem nie były oceny a słodkości. Okazało się, że wszyscy tabliczkę mnożenia mają w małym palcu.

          • 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • Wczoraj od rana w naszej szkole zagościła życzliwość i uśmiech. Uczniowie z klasy 5a witali przybyłe do szkoły osoby wręczając im cukierki oraz sentencje o życzliwości, uśmiechu i szczęściu.

            Na każdej przerwie na parterze działała poczta życzliwości, gdzie każdy uczeń mógł napisać i przesłać pozdrowienia i miłe życzenia komu tylko chciał. Ta forma życzliwości cieszyła się dużym zainteresowaniem.

            Na tablicy było umieszczone smutne brązowe drzewo, które z każdą godziną zapełniało się liśćmi pełnymi dobrych słów, myśli i pozdrowień. Już w południe drzewo wyglądało pięknie i dostojnie.

            Mamy nadzieję, że ten dzień zostanie na długo w pamięci naszych uczniów i że Dzień Życzliwości to nie będzie tylko i wyłącznie jeden dzień w roku, ale zamieni się w cały miesiąc życzliwości a nawet rok.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do akcji i mamy nadzieję, że u wszystkich wystąpił wczoraj na twarzy uśmiech.

            Katarzyna Misior

            Anna Pliszka-Malinow

          • Warsztaty klasy 5b

          • Dzisiejszego dnia uczniowe klasy 5b wzięli udział w warsztatach reporterskich i fotostory organizowanych przez FabLab Kamera Akcja! Niecierpliwie czekamy na efekty naszych działań :) 

          • Dzień Pieczonego Ziemniaka

          • Tradycyjnie jak co roku w świetlicy kl. 3B obchodziła Dzień Pieczonego Ziemniaka. Zapach pieczonych ziemniaków roznosił się po całej szkole. Na zakończenie były kolorowanki ziemniaka w różnych odsłonach. Dzień ten spędiliśmy bardzo miło i apetycznie.

          • Szkolny Turniej Badmintona

          • W piątek z okazji Dnia Niepodległości odbył się Szkolny Turniej Badmintona 🏸Zawodnikami byli uczniowie klas VII-VIII
            Wyniki wśród dziewcząt:
            🥇miejsce Alicja
            🥈miejsce Emilka
            🥉miejsce Veronika
            Wyniki wśród chłopców
            🥇miejsce Denys
            🥈miejsce Bartosz
            🥉miejsce Oliwier
            Dziękujemy wszystkim startującym i gratulujemy zwycięzcom 👏👏👏💪

          • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

          • 10 Listopada nie był zwykłym dniem w naszej szkole. Od samego rana odczuć można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Nauczyciele i uczniowie ubrani byli odświętnie, na piersiach przypięte mieli kotyliony w barwach narodowych. Punktualnie o 10 wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie rozpoczynała się uroczysta Akademia z okazji Dnia Niepodległości. Jest to jedno z najważniejszych świąt w Polsce. Po długich 123 latach odzyskaliśmy swój kraj. Bez wytyczonych granic, o które walka trwała jeszcze kilka następnych lat, ale wreszcie mogliśmy nazywać się Polakami i budować własną ojczyznę.Ta budowa wymagała wielu starań i ofiar, a nasza uroczystość była wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich, którzy brali udział w walce i pracy dla Niepodległej. Na scenie z wielkim zaangażowaniem prezentowali się uczniowie szkoły, dając piękny przykład postaw patriotycznych. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonychw atmosferę wydarzeń poprzedzających odzyskanie niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Wykonawcy położyli nacisk na ukazanie niezłomnego ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale podejmował kolejne próby wywalczenia wolnej ojczyzny.Przypomniano daty dwóch najważniejszych powstań narodowych, podkreślając ofiarność i męstwo ich uczestników. Uczniowie przedstawili trudy walki o polską szkołę, między innymi strajk polskich dzieci we Wrześni, aby nie pozwolić zaborcom na wynarodowienie. Utwory poetyckie podkreślały nastrój latzmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne - począwszy od pieśni patriotycznych takich jak,,Rota, po ,,Przybyli ułani pod okienko i Marsz I Brygady. Ta odzyskana niepodległość trwała tylko 20 lat i znów musieliśmy walczyć o to, by pozostać Polakami. Dzięki tej uroczystości uczniowie mogli zrozumieć jaką wartością jest wolna Ojczyzna, polska szkoła i że możemy być dumni ze swojej historii.

            Dostęp do wszystkich zdjęć: https://liblink.pl/B4T1VZaEnh

          • Co to jest logistyka?

          • W klasie 0a pani Natallia Kuzmenko mama jednej z uczennic prowadziła bardzo ciekawe zajęcia o logistyce. Dzieci mogły się dowiedzieć: czym jest logistyka, jakie mamy środki transportu. Uczniowie wykonywali kreatywne zadania.

          • Sukces Chłopców !!!

          • Kolejny sukces😁💪👏 🏒 Dziś znów puchar trafił do SP 227. Nasi chłopcy byli bezkonkurencyjni, wygrali wszystkie mecze zdobywając tym samym mistrzostwo Dzielnicy Włochy w unihokeju, w kategorii klas 4-6.
            Gratulacje dla drużyny i powodzenia na mistrzostwach WOM.👍😄

          • Sukces Dziewcząt !!!

          • Mamy to🏆🥇😁 w dzisiejszym dzielnicowym turnieju unihokeja, nasze smerfetki zdobyły  pierwsze miejsce.
            Brawo dla dziewczyn 👏👏

          • Nowości w bibliotece szkolnej

          • Z radością informuję czytelników, że zamówienia książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 dotarły do biblioteki!

            W bogatym zbiorze nowości wydawniczych znaleźć można serie wydawnicze m. in.: Enola Holmes, Ale historia!, Mazurscy w podróży, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, Dziennik Cwaniacka, Detektywi z Tajemniczej Piątki, Minecraft, Mikołajek, książki poczytnych autorów literatury dziecięcej i młodzieżowej m. in.: Justyny Bednarek, Waldemara Cichonia, Anny Onichimowskiej, Kataryny Ryrych, Grzegorza Kasdepke, Agnieszki Tyszki, Marcina Szczygielskiego, Barbary Kosmowskiej, wznowienia lektury szkolnych, literaturę popularnonaukową, opowiadania dla najmłodszych z serii: Czytam sobie, Zosia i jej zoo, Zaopiekuj się mną, Już czytam! ... I wiele, wiele innych.

            Obecnie trwa etap opracowań zakupionych pozycji.

            Zapraszam do obejrzenia wystawy zakupionych książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

            Biblioteka szkolna

          • Pasowanie na czytelnika kl. I

          • W dn. 24 października uczniowie klas I zaznajomili się z regulaminem biblioteki i poznali zasady wypożyczeń, a po uroczystym złożeniu przysięgi, zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki. Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili uczniowie otrzymali dyplomy.

            Serdeczne gratulacje.

            Biblioteka szkolna

          • Regulamin Konkursu Historycznego „Moje Włochy – Moja Mała Ojczyzna”

          • Organizatorem Konkursu jest CLIX Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie,
            ul. Solipska 17/19 oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, ul. Chrościckiego 2.

            Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 6 - 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych działających na terenie dzielnicy Włochy. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń wyżej wymienionych klas.

            Praca polega na wykonaniu animacji komputerowej lub filmu dotyczącego historii Włoch: Okęcia oraz Miasta Ogrodu Włochy od jego powstania w 1928 roku do dnia dzisiejszego. Motywem przewodnim pracy powinna być opowieść dotycząca Włoch uzyskana w trakcie rozmowy z obecnymi lub byłymi mieszkańcami – sąsiadami, znajomymi, członkami rodziny autora/autorów.

            W konkursie wziąć mogą udział pojedynczy uczniowie lub zespoły złożone maksymalnie z trzech uczniów.

            Komisja Konkursowa szczególną uwagę będzie zwracać na udział oryginalnych materiałów przygotowanych przez autora/autorów na potrzeby filmu lub animacji konkursowej.

            Regulamin konkursu i zgody na uczestnictwo