• ,,Na skrzydłach edukacji- Misja Kosmos IV"

• W ramach projektu ,,Na skrzydłach edukacji- Misja Kosmos IV", w dni dzisiejszym odbyły się warsztaty w klasach 0a,0b,1a,1b. Uczniowie odkrywali: Czym jest kosmos? Jak wygląda? Gdzie on jest? Jak tam dotrzeć? Na te i inne pytania nasi uczniowie znają już odpowiedź. A wszystko to za sprawą Pana Wojtka z Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA, uczniowie ćwiczyli budowanie zespołu.  Odkrywali i docenili jak ważna jest współpraca i prawidłowa komunikacja.
            Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach. Tworzyły i naprawiały rakietę. Poznały planety Układu Słonecznego. Pojawiły się również prace grupowe, związane z kosmosem. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i słownictwo o wyrazy związane tematem kosmosu i wszechświata. Nauka przez zabawę - to najlepsza nauka na świecie. Dziękujemy, za fantastyczną zabawę

• 3a w Zamku Królewskim

• W ramach programu „Warszawa w klasie, klasa z Warszawą” klasa 3a uczestniczyła w lekcji muzealnej „Warszawa w obrazach Canaletta”.

Oglądając piękne obrazy w królewskim otoczeniu uczniowie poznawali:

-życie w stolicy sprzed 200 lat i część historii Polski

-obrazy, biografię i tajniki warsztatu mistrza Bernardo Bellotto

Dopełnieniem wycieczki był spacer po Starówce w świątecznym wystroju.

Bardzo lubimy niekonwencjonalne formy edukacji.

Barbara Ćwik

Hanna Piwek - Siesicka