• Warsztaty …warsztaty…warsztaty… w klasie II a

• Klasa II a w kwietniu brała aktywny udział w trzech różnych  warsztatach:

Pierwsze odbyły się 4 kwietnia,  były to warsztaty literackie on-line o tematyce: Zagadki detektywistyczne z Lessem i Mają na podstawie książki Tajemnica diamentów.

Drugie odbyły się 11 kwietnia o tematyce: ABC Empatia – bo wszyscy jesteśmy tacy sami. Prowadzone były przez  wolontariuszy z fundacji PZU.

Trzecie to warsztaty eksperymentalne, które odbyły się 12 kwietnia o tematyce: Elektryczny świat, czyli ładunki oraz ich oddziaływania i przepływy.

• Wiosenna hodowla

• Wraz z nadejściem wiosny klasa 0a stworzyła kącik przyrodniczy. Cel takiego działania to rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,budzenie ciekawości poznawczej. Dzieci w plastikowych kubeczkach zasiali ziarenko fasoli. Codziennie dbają o roślinki, podlewają i obserwują wzrost fasoli. Wysuwają wnioski, porównują wzrost rośli.

• Warsztaty Wiosenno- Wielkanocne

• Dzieci z grupy 0a i 0b w marcu wzięły udział w zorganizowanych warsztatach Wieosenno-Wielkanonych. Dzieci robiły kurę z siana, którą same ozdabiały.

• Dzielnicowy Konkurs Masterchef Junior

• 25 marca 2022r. w naszej szkole odbył się Dzielnicowy Konkurs Masterchef Junior. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z klas 1-8. Dania uczniów oceniało trzyosobowe jury w składzie: Iwonna Śliwińska-Wach, Justyna Sulińska, Włodzimierz Romańczak.

Uczniowie wzbili się na wyżyny kulinarne, przygotowali wspaniałe dania, których żal było próbować. Jury miało bardzo trudne zadnie, by z wszystkich uczestników wyłonić zwycięzców.

Serdecznie podziękowania należą się również rodzicom uczestników, którzy przygotowali dzieci do konkursu i zaangażowali.

Uczniowie otrzymali nagrody w 4 kategoriach wiekowych: 0-1, 2-3, 4-6 i 7-8. Każdy uczestnik dostał nagrodę pocieszenia.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

Kategoria 0-1:

1 miejsce Julia Romańska (SP 227)

2 miejsce Ida Stempnowska (SP 227)

3 miejsce Hanna Żurek (SP 227)

Kategoria 2-3:

1 miejsce Natalia Fajdek (SP 227)

2 miejsce Fabian Zysk (SP 227)

3 miejsce Aniela Stryjakiewicz (SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 88 im. 7 PP AK "Garłuch")

Kategoria 4-6:

1 miejsce ex aequo: Stanisław Adamczyk i Julia Ludvigh (SP 227)

2 miejsce Weronika Worotyńska (SP 227)

3 miejsce ex aequo Olga i Oliwia Dworzyńskie (SP 227)

Kategoria 7-8:

1 miejsce Katarzyna Żurek (SP 227)

• Powitanie wiosny

• W środę 23 marca, dzieci z  klasy 1 b uroczyście przywitały długo oczekiwaną Panią Wiosnę.  Tego dnia wyjatkowo  było bardzo kolorowo i wesoło. Były wiersze, piosenki i tańce. Popatrzcie na galerię zdjęć...

• Zabawy matematyczne

• Klasa 0a uczy się dodawania i odejmowania w zakresie 10 poprzez zabawy. Każda z osób miała do wykorzystania kolorowe patyczki i dwa talerzyki. Zerówkowicze świetnie sobie radzili w czasie liczenia.

• Solidarni z Ukrainą

• Dzieci z klasy 0b na miarę swoich możliwości solidaryzują się ze swoimi kolegami z Ukrainy. Dzieci samodzielnie wykonały flagi oraz plakat.

• Zabawy teatralne w 0a

• W zeszłym tygodniu w klasie 0a odbyły się zabawy teatralne. Zerówkowicze chętnie wcielili się w postacie z bajki "Kot w butach".

• Bal karnawałowy w 1b

• W tłusty czwartek w naszej klasie odbył się bal karnawałowy.  Z samego rana udekorowaliśmy salę balonami, serpentynami, kolorową bibułą.  W tym dniu nie zabrakło u nas  pączków. A  podczas zabawy tanecznej odbyły się konkursy  m.in. taniec z miotłą, który nie należał do łatwych, ponieważ wymagał kreatywności i wielkiej odwagi . Innym ale także  trudnym zadaniem było jedzenie jabłek bez użycia rąk. A oto nasza mała galeria zdjęć.