• Czytanie uczestniczące

• Czytanie uczestniczące jest to innowacja, która realizowana jest w klasie 0a.  Czytanie uczestniczące jest formą wspólnego czytania przez dorosłego i dziecko. Wspólne czytanie dostarcza okazji do zastosowania lub doskonalenia umiejętności posługiwania się symbolem. Dorosły czytając zdania, robi pauzę aby dziecko mogło na przykład dokończyć wyraz lub zdanie przez wskazanie odpowiedniego symbolu na tablicy komunikacyjnej. Czytanie uczestniczące umożliwia doskonalenie funkcji komunikacyjnej.

• Powiedz co czytasz- akcja czytelnicza

• Z okazji Dnia Książki zachęcam uczniów do uczestniczenia w akcji czytelniczej pt. Powiedz, co czytasz.

W dniach 23-29 kwietnia przyjdź do biblioteki i powiedz jaką aktualnie książkę czytasz. Być może Twoja książka stanie się inspiracją dla innych. Po zakończeniu akcji na stronie biblioteki zostanie opublikowany plakat z książkami jakie aktualnie CzytaMY.

Zachęcam do włączenia się w akcję.

• Wycieczka 0a

• #SprzątamyDlaPolski

• 22 kwietnia 2022 roku w szkole odbyła się akcja sprzątania pobliskich terenów zielonych. Wydarzenie #SprzątamyDlaPolski skierowane było w szczególności do przedstawicieli młodego pokolenia. Pamiętajmy, że troska o klimat i środowisko jest jednym z elementów współczesnego patriotyzmu. Liczą się czyny.

Opiekun drużyn

Marlena Sagalska-Pomaska

• Spotkanie z autorem

• W dn. 13 kwietnia uczniowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w spotkaniu z Panią Agatą Witkowską-Panas, autorką książki dla dzieci pt. Muzeum rzeczy jasnomagicznych. Ta pięknie wydana i bogato zilustrowana książka dla dzieci i dorosłych opowiada o pełnej niesamowitej przygód wyprawie czworga małych przyjaciół w poszukiwaniu...zgubionego serca. Czy uda im się je odnaleźć? I jakie sekrety skrywa stara szafa? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w książce, która wspaniale wprowadza czytelnika w świat przyjaźni, daje wiele radości, uczy determinacji w pokonywaniu przeszkód, rozbudza ciekawość świata. Pani Agata nie tylko zaprezentowała swój książkowy debiut, ale także zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. I tak dzieci bawiły się w podniebne podróżowanie, wcielając się w rolę pilota za pomocą specjalnej czapki. Celem podróży było dotarcie do miejsc, o których można przeczytać w książce. Uczestnikom zabawy pomagał Pimpek – jeden z bohaterów książki oraz pluszowa maskotka pilota. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Było dużo śmiechu, ruchu, a także słuchania w skupieniu opowieści o tej niezwykłej, pełnej przygód literackiej podróży...

Na koniec wydarzenia chętni uczniowie zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia w czapce pilota i z pluszową maskotką pilota.

• Wiosna w świetlicy 1B

• Marzec i kwiecień w 1 B upłynął w wiosennym nastroju oraz na przygotowaniach do Świat Wielkanocnych. Założyliśmy zielony ogródek na parapecie na którym jak co roku królowała rzeżucha i zielona cebulka z których przyrządziliśmy smaczne bogate w witaminy kanapki. Nie brakowało również witamin w sałatce i szaszłykach z owoców. Czas przedświąteczny wykorzystaliśmy na prace plastyczne . Wykonaliśmy palmy wielkanocne, kolorowe pisanki oraz kartki świąteczne. Odbył się również konkurs pod hasłem: Baśnie Pana Adersena. Główne nagrody otrzymały : Julita, Nikola, Gabrysia. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Po zajęciach mile spędzaliśmy czas na szkolnym placu zabaw oraz boisku szkolnym.

• Śniadanie wielkanocne w kl. II a

• Ostatni dzień w naszej szkole, poprzedzający Święta Wielkanocne, uczniowie klasy II a przygotowali wspólnie śniadanie.  W przygotowaniu potraw oraz wystroju stołu brali udział wszyscy uczniowie, którzy spisali się na medal. Gdy wszystko było już gotowe dzieci usiadły do posiłku, zrobiło się bardzo miło i rodzinnie. Ten dzień był  wyjątkowy, również  z tego względu, że  do każdego ucznia przyszedł wielkanocny zajączek.

• Warsztaty …warsztaty…warsztaty… w klasie II a

• Klasa II a w kwietniu brała aktywny udział w trzech różnych  warsztatach:

Pierwsze odbyły się 4 kwietnia,  były to warsztaty literackie on-line o tematyce: Zagadki detektywistyczne z Lessem i Mają na podstawie książki Tajemnica diamentów.

Drugie odbyły się 11 kwietnia o tematyce: ABC Empatia – bo wszyscy jesteśmy tacy sami. Prowadzone były przez  wolontariuszy z fundacji PZU.

Trzecie to warsztaty eksperymentalne, które odbyły się 12 kwietnia o tematyce: Elektryczny świat, czyli ładunki oraz ich oddziaływania i przepływy.

• Wiosenna hodowla

• Wraz z nadejściem wiosny klasa 0a stworzyła kącik przyrodniczy. Cel takiego działania to rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,budzenie ciekawości poznawczej. Dzieci w plastikowych kubeczkach zasiali ziarenko fasoli. Codziennie dbają o roślinki, podlewają i obserwują wzrost fasoli. Wysuwają wnioski, porównują wzrost rośli.

• Warsztaty Wiosenno- Wielkanocne

• Dzieci z grupy 0a i 0b w marcu wzięły udział w zorganizowanych warsztatach Wieosenno-Wielkanonych. Dzieci robiły kurę z siana, którą same ozdabiały.