Klasy 5A i 5B podczas wspólnego wyjścia do kina. Trzeba przyznać, że wyobraźnia i poczucie humoru są wiernymi przyjaciółmi naszych uczniów. Niech żyje integracja!
Wycieczka klas 5
Szlakiem Szarych Szeregów oraz Bajki i legendy.
25. listopada klasa III a pojechała na Stare Miasto, gdzie spotkała się z przewodnikiem, który przybliżył dzieciom najbardziej znane opowieści o stolicy – legendy o Warsie i Sawie, Syrence Warszawskiej, czy piwnicach zamieszkałych przez groźnego Bazyliszka. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć miejsca dawnych barykad, czy pozostałości śladów walk na murach, dowiedzieli się czym zajmowały się dzieci i młodzież w Szarych Szeregach, dlaczego 13 sierpnia jest świętem Starówki.
7
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w 0a
20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Zerówkowicze mogli poznać swoje prawa, dowiedzieli się kto stoi na straży ich praw w Polsce i gdzie są one zapisane. Dzieci wspólnie wykonały plakat dotyczący Praw Dziecka.
6
Misiowy zawrót głowy w klasie 0b i 0a
Historia obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia sięga 1902 roku. Podczas jednego z polowań, przyjaciel prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora "Teddy" Roosevelta, postrzelił młodego niedźwiadka. Gdy przyprowadził zwierzątko do prezydenta, ten widząc przerażenie malca kazał go uwolnić. Epizod ten przedstawił na rysunku Clifford Berryman. Jego grafika ukazała się w gazecie „The Washington Post” i dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, stała się inspiracją do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy, za specjalnym pozwoleniem prezydenta. W ciągu kilku lat Mitchom stał się potentatem i właścicielem jednej z najbardziej znanych firm produkujących pluszowe misie. W 2002, w 100 rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.
Z tej okazji dzieci z klasy 0b i 0A wzięły udział w zajęciach w towarzystwie pluszowych misiów. Podczas zajęć uczniowie opowiadali historie swoich misiów, wymieniały tytuły bajek, w których bohaterami są misie. W salach dzieci brały udział w misiowej dyskotece. Na tablicach przed salami zagościli nowi mieszkańcy :)
Konkurs na drzewo genealogiczne
W listopadzie zaprosiliśmy dzieci z klas 0A i 0B do odkrywania swoich rodzinnych korzeni i udziału w konkursie na najpiękniejsze drzewo genealogiczne pt: "Moje drzewo geneaologiczne". Konkurs skierowany był do uczniów zerówek ale co ważne, w pracach nad drzewem mogła brać udział cała rodzina!
Celem konkursu jest integracja rodzin, promowanie wspólnego spędzania czasu wolnego, zainteresowanie historią własnej rodziny, propagowanie świadomości wartości rodziny, rozwijanie zainteresowań plastycznych, poszukiwanie ciekawych form wyrazu artystycznego.
Laureatami zostali:
I miejsce -Oliwia Kowalczyk 0A ,
II miejsce- Zofia Pikul 0B, Kacper Kierpiec 0 A
III miejsce- Liliana Haraszczuk 0B, Mikołaj Wojtczak 0A
5a w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
5 listopada 2019r. dzieci z klasy piątej „a” wzięły udział w warsztatach „Spotkanie z kulturą żydowską” .
Uczniowie poznali charakterystyczne przedmioty, tradycje i symbole (m.in.: szabat, kitel, menorę). Zwiedzili wystawę stałą, gdzie zobaczyli, jak wyglądały synagoga, karczma oraz dom żydowski. W sali edukacyjnej zapoznali się z historią Sary – ich żydowskiej rówieśniczki. Dowiedzieli się jak wygląda współczesne życie żydowskie
w Polsce. Wizyta w galerii „Miasteczko” pozostawiła niezapomniane wrażenia.A co o warsztatach myślą jej uczestnicy? Zapraszam do lektury…
„4 listopada, w poniedziałek, byłam z moją klasą w Muzeum Żydów Polskich POLIN. Najpierw spotkaliśmy się z panią przewodniczką. Pani opowiedziała nam o trzech religiach monoteistycznych: chrześcijaństwie, islamie i najwięcej o judaizmie. Najbardziej podobało mi się zadanie, które mieliśmy wykonać. Dowiedziałam się dużo o żydowskiej tradycji. W muzeum podobał mi się most, który łączy dwie ściany”. Madina
„Wycieczka do muzeum POLIN była edukacyjna i interesująca. Warto przyjść
do tego muzeum, bo są w nim ciekawe rzeczy, np. święta księga Tora”. F.„Dzisiaj pojechaliśmy z klasą do Muzeum Żydów Polskich. Przywitała nas pani przewodnik, z którą mieliśmy cudowne zajęcia. Chodziliśmy po małym miasteczku żydowskim. Najbardziej podobało mi się szukanie w salach z eksponatami odpowiedzi na pytania z karty pracy. Była wspaniała atmosfera. Naprawdę, świetnie się bawiłam
i dużo dowiedziałam. Moim zdaniem to najlepsza szkolna wycieczka w moim życiu”. M.„W muzeum POLIN podobało mi się, że można dowiedzieć się dużo o kulturze żydowskiej, która jest inna niż nasza. Bardzo podobała mi się rekonstrukcja synagogi z przełomu XVII i XVIII wieku. Ozdobiona była wieloma ilustracjami przedstawiającymi zwierzęta i rośliny. Ekscytujące były zadania, które wykonywaliśmy pod koniec prezentacji. Szkoda, że nie mogliśmy przejść ulicami międzywojennej żydowskiej dzielnicy, zajrzeć do każdej bramy, która pokazywała, jak bogata była żydowska kultura wtedy w Polsce. Nie udało nam się zwiedzić całego muzeum i wszystkich wystaw, jednak wycieczka była bardzo ekscytująca.
Warto odwiedzać takie miejsca, żeby poznawać kultury innych narodów, które są tak mocno związane z naszym krajem”. A.„Uważam, że wycieczka była ciekawa, ponieważ mogliśmy zobaczyć i dotknąć eksponaty związane z kulturą i wierzeniami Żydów. Podobały mi się zagadki (karta pracy), wycieczka na mostek, tałes (który można było przymierzyć) oraz opowieść o zwyczajach związanych z Chanuką”. O.
„Na warsztatach najbardziej podobały mi się zadania, które mieliśmy wykonać oraz opowieść o ilustracjach znajdujących się na suficie synagogi. Moim zdaniem najważniejszą kwestią, którą muzeum chce przekazać, jest pamięć o historii i kulturze Żydów. Muzeum jest warte zobaczenia i bardzo chciałabym pojechać tam jeszcze raz”. M.
„Byłem z klasą w muzeum POLIN. Jest tam dużo ciekawych rzeczy. Gdy przyszła pani przewodnik, powiedziała nam o zasadach podczas zajęć i o tym, co będziemy robić. Pani poinformowała także, że w muzeum będziemy mogli dotykać eksponatów, co mnie bardzo zdziwiło. W galerii czwartej rozwiązywaliśmy zagadki z karty pracy
i podziwialiśmy rekonstrukcję dachu synagogi. Było tam super i się dużo nauczyłem”. Sz.„Na wycieczce w muzeum POLIN bardzo mi się podobało. Zajęcia były interesujące. Najbardziej podobało mi się rozwiązywanie zagadek związanych z kulturą żydowską. Jedliśmy także chałkę maczaną w soli. Chałkę błogosławi się na początku szabatu, macza w soli i dzieli z innymi. Symbolizuje to pochodzenie od Boga. Mam nadzieję, że do muzeum pójdę jeszcze raz”. A.
„Dnia 4 listopada 2019r. byliśmy z klasą w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Na lekcji dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia Żydów. Nasza przewodniczka ciekawie opowiadała o szabacie. Święto to wypada w każdą sobotę, dla Żydów jest to dzień odpoczynku i modlitwy.
Bardzo podobał mi się fragment lekcji, na której poznaliśmy flagę państwa żydowskiego. Przenieśliśmy się do Jerozolimy i obejrzeliśmy najważniejsze miejsca. Zobaczyliśmy, jak wygląda menora – świecznik.
Fascynująca dla mnie była historia Sary, dziewczynki, która tak jak my, chodzi do szkoły. Uczy się czytać i pisać w języku hebrajskim. Język ten jest trudny. Zdziwiło mnie, że czyta się od strony prawej do lewej. Atrakcją podczas lekcji był poczęstunek koszernymi chałkami.
Wycieczka przeniosła mnie w przeszłość. Poznałam historię mieszkańców starej Warszawy. Chciałabym pojechać do muzeum jeszcze raz i zabrać ze sobą rodzinę”. L.„Na początku warsztatów poszliśmy do sali i się przedstawiliśmy. Później rozmawialiśmy o różnych religiach oraz o tradycjach żydowskich. Po omówieniu najważniejszych zagadnień poszliśmy na wystawę, by rozwiązać zagadki z karty pracy. Jedną z nich było odgadnięcie znaczenia „kolorowego sufitu”, na którym namalowane były znaki zodiaków. Bardzo chciałbym to muzeum ponownie odwiedzić”. M.
„Dziś byłam na wycieczce w muzeum POLIN na warsztatach o różnych wyznaniach. Przewodniczka pokazała nam Torę, świecznik szabatowy, jarmułkę. Byliśmy na wystawie, aby poznać eksponaty i odpowiedzieć na pytania zadane na karcie pracy. Rekwizyty można było dotykać.
Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ w miłej atmosferze dowiedziałam się dużo ciekawych wiadomości”. W.„Na wycieczce było dość fajnie. Podobało mi się szukanie odpowiedzi na zagadki dotyczące eksponatów. Dowiedziałem się o tym, co to znaczy , że coś jest koszerne. Pojadę do muzeum z rodzicami”. T.Z.
„Na wycieczce dowiedziałam się wielu informacji na temat świąt żydowskich, godła Izraela, pisma hebrajskiego i symbolach kultury żydowskiej. Najbardziej przyjemnym zajęciem było szukanie eksponatów i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania. Spacer po starym miasteczku bardzo mi się podobał. Polecam wizytę w tym muzeum, bo naprawdę warto wszystko jeszcze raz zobaczyć”. K.
„Byłam w muzeum POLIN i dowiedziałam się dużo na temat kultury żydowskiej. Z ogromną ciekawością szukałam eksponatów, o które zapytała przewodniczka w karcie pracy. Moim zdaniem to najciekawsze muzeum”. M.
„Dziś byliśmy z muzeum POLIN. Mieliśmy tam warsztaty z bardzo miłą panią, która opowiedziała nam o tradycjach Żydów i ich zwyczajach. Pani pokazała nam slajdy, na których były informacje o państwie, godle i świątyni żydowskiej. Następnie pani zauważyła plecak pod krzesłem i spytała, czy wiemy, czyj on jest. Niestety, nie należał do nas. Poprosiła ochotnika, by wyjął z plecaka wszystkie rzeczy. Były tam zdjęcia rodziny żydowskiej, listy, z których wnioskowaliśmy, kim jest właściciel plecaka. Po rozwiązaniu tej zagadki pani rozdała nam ołówki, podkładki i karty pracy. Zapytała o zasady panujące w muzeach. My odpowiedzieliśmy, że nie wolno dotykać eksponatów. Przewodniczka jednak pozwoliła nam je dotykać, bowiem w tym muzeum tak wolno.
Nie należy jednak dotykać tylko tego, co znajduje się pod „kolorowym sufitem”. Potem wyruszyliśmy na spacer po muzeum. Dotarliśmy do lasu. Nie był to jednak zwyczajny las, ale wysokie ściany, na których wyświetlone były drzewa i zwierzęta. Dookoła słychać było leśne odgłosy. Przeszliśmy do sali czwartej, gdzie szukaliśmy przedmiotów ukazanych we fragmentach na karcie pracy. Potem poszliśmy przez dawne miasteczko żydowskie – poczułam się, jakbym była w dawnych czasach. Pani zaprowadziła nas także na most łączący dwie ściany w holu. Wycieczka bardzo mi się podobała. Z muzeum wychodzi się z ogromną wiedzą. Zachęcam do wizyty w POLIN”. P.39
"Szkoła na widelcu"
19 listopada uczniowie zerówek mogli zamienić się w kucharzy podczas warsztatów kulinarnych "Szkoła na widelcu". Celem warsztatów jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Żywności i Żywienia, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Rzecznika Praw Dziecka. Było dużo zabawy i pysznego, a przede wszystkim zdrowego jedzenia.
30
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
W dniu 05 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.
Sztuka pantomimy
Listopadowe spotkanie z muzyką poświęcone było starożytnej sztuce pantomimy (mimodramy), w której aktor (mim) nie używa głosu, tylko odgrywa przedstawienie używając ruchu, języka gestów oraz mimiki twarzy.
Dla mima instrumentem jest całe ciało, którym przedstawia zarówno treść, jak i emocje. Dlatego ważne jest całkowite nad nim panowanie. Praca zaczyna się zwykle od rozgrzewki, podczas której artysta ćwiczy poruszanie głową, twarzą, ramionami, żeby dobrze oddać różne emocje. Równie ważna jest mimika, giętkość i gibkość całego ciała.
Podczas pokazu artystki demonstrowały różne gesty: siad bez krzesła, dziwny chód - kroki en face, kroki Chaplina, moonwalk Michala Jacksona, biegi w miejscu, przesadne podkreślanie ruchów, izolacje czyli „niewidzialną ścianę”, „walkę z wichurą”, „wchodzenie do wody”, „grzęźnięcie w betonie”. Natomiast publiczność miała okazję wziąć udział w ćwiczeniu „Roboty” oraz „Rzucanie piłeczką”. Artystki przedstawiły również dwie etiudy z dźwiękiem i muzyką: „Praca biurowa” oraz „Wynalazcy”.Pantomima wymaga od widza wysiłku wyobraźni i intelektu, dlatego jest sztuką elitarną i światową.
32
3b w Warszawskich Filtrach
Dnia 13 listopada 2019r. odbyła się w klasie III B wycieczka do Warszawskich Filtrów. Pojechała na nią cała nasza klasa. Zwiedzaliśmy i podziwialiśmy unikalne, piękne i perfekcyjnie zaprojektowane – działające od ponad 130 lat Filtry Warszawskie, zachwycają nadal kunsztem architektonicznym i precyzją wykonania. Następnie dowiedzieliśmy się, że zabytkowy kompleks budynków na terenie stacji uznawany jest za perłę architektury przemysłowej XIX wieku, a filtry powolne to współcześnie jedyny działający na świecie obiekt tego typu, zaprojektowany przez Williama Lindleya
Wszyscy byli bardzo podekscytowani i zaciekawieni tym, co działo się z filtrami w czasie II Wojny Światowej Bilans kampanii wrześniowej to oczywiście nie hekatomba sierpnia 1944 r., -opowiadał przewodnik, ale jedno jest pewne: Warszawa dotkliwie odczuła uderzenie hitlerowców.„Wiele budynków -. było uszkodzonych, nie działały elektrownia, filtry, kanalizacja, komunikacja miejska została zniszczona, place i skwery pokryły się ciałami poległych”
Było już południe, gdy wycieczka zbliżała się do końca nasz przewodnik podsumował Uruchomione w XIX wieku, przetrwały burzliwą historię miasta i nadal zachwycają architekturą. Obecnie woda ze Stacji Filtrów trafia do ponad połowy mieszkańców aglomeracji stołecznej. Dzięki nowoczesnym technologiom uruchomionym w zakładzie, warszawska kranówka jest smaczna i możną ją pić prosto kranu.
Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do autobusem komunikacji miejskiej do szkoły. Wróciliśmy około godz.13.00. Uważamy, że była to udana wycieczka i chcielibyśmy, żeby odbywało się takich więcej.Klasa 3b z wychowawcą
2
Akademia z okazji Dnia Niepodległości
W piątek 8 listopada 2019 roku społeczność szkolna miała okazję zapoznać się z najważniejszymi faktami historycznymi związanymi z walką Polaków o niepodległość Ojczyzny. Akademia poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości oraz 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej dostarczyła widzom – zarówno dzieciom, jak i dorosłym, wielu wzruszeń, będąc zarazem wspaniałą lekcją historii. Uroczyste występy, pieśni, recytacje oraz inscenizacja wprowadziły widzów w podniosły patriotyczny nastrój. Wspomnienie bohaterów, którzy poświęcili swoje życie w walce z zaborcami i okupantem hitlerowskim jest patriotycznym obowiązkiem każdego Polaka, a pamięć o walczących wiecznie żywa w naszych sercach i umysłach.
79
Do hymnu!
W dniu 8.11.2019 r. klasa 1 b wzięła udział w uroczystym apelu poświęconym odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918 r. O godzinie 11.11 uczniowie, oraz wszyscy zgromadzeni zaśpiewali Hymn Polski. Atmosfera była bardzo podniosła. Uczniowie obejrzeli również program artystyczny przygotowany przez starsze koleżanki i starszych kolegów
"Kot w butach" w Teatrze Syrena
W dniu 12.11.2019 r. uczniowie klasy 1 b wybrali się do Teatru Syrena na przedstawienie "Kot w butach". Spektakl podobał się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Był pełen piosenek, żartów i świetnej gry aktorskiej. Miło czasem przenieść się do świata bajek
Klasa 1a i nietypowa lekcja
5 listopada klasa 1a uczestniczyła w dość nietypowej lekcji. Odwiedziła nas Pani Katarzyna Golędzinowska przedstawicielka firmy MED EL. Firma ta pomaga dzieciom i dorosłym „usłyszeć świat” ,gdyż zajmuje się systemem implantów słuchowych.
Uczniowie przypomnieli sobie jakie zmysły ma człowiek i bliżej poznali zmysł słuchu. Za pomocą prezentacji dowiedzieli się jak zbudowane jest ucho i co sprawia, że coś słyszymy głośniej lub ciszej a dlaczego czasami w ogóle ktoś może nie słyszeć. Jak dbać o tak ważny narząd jak uszy. Dzieci były bardzo zainteresowane. Przeprowadziły również eksperyment „Jak nasz mózg gromadzi informacje”.
Na zakończenie każde z dzieci dostało książeczki o słuchu i kolorowe figurki związane z tematem ucha. Wychowawcy bardzo dziękują Pani Kasi za przeprowadzenie lekcji jak również mamie Filipa za zorganizowanie naszego spotkania. Myślę, że ta lekcja nam wiele uświadomiła i przybliżyła zmysł słuchu o którym my słyszący często zapominamy.
18
Lekcja patriotyczna w klasa 1a i 1b
W dniu 7.11.2019 r. klasy 1 a i b miały ogromny zaszczyt gościć u siebie żołnierzy zawodowych z I Bazy Lotnictwa Transportowego. Szanowni goście przeprowadzili blok lekcji patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję utrwalić sobie, co kryje się za słowem patriotyzm. Z ogromną uwagą wsłuchali się w słowa o wolności narodu przejawiającej się w prawie do posługiwania się ojczystym językiem, o symbolach narodowych bliskim sercu każdego Polaka, o naszych pieśniach patriotycznych, łączących Polaków rozrzuconych po całej kuli ziemskiej. Dzieci pochwaliły się swoją wiedzą na temat zaborów, po ilu latach Polska odzyskała niepodległość oraz o sławnych przywódcach. Uczennica klasy 1 b - Julia - zaśpiewała piękną piosenkę patriotyczną. Nasi goście byli bardzo wzruszeni. Wszyscy nagrodzili występ brawami.
Po lekcji patriotycznej nasi goście wręczyli uczniom pamiątki: długopisy z imieniem każdego ucznia, plany lekcji, plakaty z samolotami, wozami bojowymi i innymi wojskowymi akcentami. Dzieci miały możliwość założenia wojskowego umundurowania: hełmów, masek, plecaków, kurtek. Obejrzały również różne odznaki wojskowe.
Nasza lekcja zakończyła się pozowaniem do wspólnego zdjęcia.
To były naprawdę niezapomniane chwile. Będziemy je pamiętać bardzo długo. Jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY!!!
20
„Szkoła pamięta”
25 października br. odbyło się otwarcie wystawy w ramach przedsięwzięcia pt. „Szkoła pamięta”. Ekspozycję poświęcono bohaterskiej walce Polaków podczas II wojny światowej.
Myślą przewodnią było zorganizowanie działań upamiętniających najważniejsze dla polskiej historii postacie oraz wydarzenia. Zaprezentowano plakaty z biografiami wybitnych patriotów walczących na różnych frontach II wojny światowej. Przedstawiono również zbiór pamiątkowych militariów znalezionych przez uczniów podczas rajdów historycznych lub podarowanych szkole. Można było podziwiać też minigalerię prac plastycznych poświęconych czynowi zbrojnemu Polaków.
Wystawa jest częścią działań przeprowadzanych w ramach szkolnego projektu upamiętnienia obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
11
Warsztaty Chemiczne w 3b
24 X klasa 3b uczestniczyła w Warsztatach Chemicznych odbywających się na terenie naszej szkoły. Dzieci w fartuchach i specjalnych okularach wyglądały jak grupa prawdziwych naukowców. Mieszały rożne substancje, odbarwiały roztwory, jednak największym zainteresowaniem cieszyło się doświadczenie w którym udało się stworzyć sztuczny śnieg.
B. Wojda-Gołąbek
A. Pliszka-Malinow
Światowy Dzień Postaci z Bajek
We wtorek, 5 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w bibliotece dla uczniów klas pierwszych przygotowano imprezę czytelniczą pt. Zaczarowana kraina baśni, bajek, podczas której baśniowa postać- Pani bibliotekarka przebrana za Królową Śniegu wprowadziła uczniów w świat książek. Impreza miała charakter edukacyjny. Zaprezentowano wystawę najpiękniejszych baśni i bajek oraz przybliżono sylwetki najsłynniejszych autorów: Ch. Perraulta, H. Ch. Andersena oraz braci Grimm. Spotkanie z bajkowymi postaciami zachęciło pierwszoklasistów do wypożyczenia bajek i baśni, których piękne wydania oferuje szkolna biblioteka.
2
Dzień Ziemniaka w 3b
Już od wczesnych godzin porannych dnia 30 października 2019 r. w klasie III B było bardzo wesoło. Na pierwszych godzinach lekcyjnych tworzyliśmy z ziemniaka postać zwierzęcia, osoby, rośliny, na drugiej godzinie poznawaliśmy historię ziemniaka. Zaznajomiliśmy się też z wartościami odżywczymi kartofli, na koniec wykonaliśmy test wiedzy o ziemniaku na 10 pytań zdobyliśmy 10 dobrych odpowiedzi. Około godziny 10.00 rozpoczęliśmy długo oczekiwaną imprezę jesienną pod hasłem "Integracja klas I-III z ziemniakiem w tle". . Główny cel tego dnia to fantastyczna zabawa i integracja klas. Na dzieci czekały niespodzianki – konkursy. Odbyło się „sadzenie” i „zbieranie” ziemniaków, - wyścigi rzędów, rzut do celu ziemniakiem oraz slalom z ziemniakiem. Nasze wspaniałe panie kucharki przygotowały dla klasy III B poczęstunek: frytki, a rodzice, zrobili dla nas sałatki z ziemniaka .Był to bardzo udany dzień.
Dzień Ziemniaka w 1b
W dniu 30.10.2019 r. klasa 1 b wzięła udział w poranku przygotowanym przez klasę 2 b Złota jesień. Program bardzo podobał się dzieciom. Po chwilach spędzonych z wierszami i piosenką dzieci wzięły udział w zabawie integracyjnej klas 1-3 pod hasłem Dzień Ziemniaka.
Archiwum Aktualności