W dniu 29.10.2019 r. w klasie 1 b dzieci uczyły się tworzenia zbiorów oraz określania kształtów figur na podstawie przyniesionych przez siebie pudełek. Salę wypełniły przeróżne pudła i pudełeczka: małe, duże, średnie, szare, kolorowe, okrągłe, prostokątne, kwadratowe. Oj, było co robić. Utworzone zespoły poradziły sobie świetnie z tworzeniem zbiorów. Praca zespołowa oraz nauka przez zabawę przyniosły oczekiwane efekty
Zbiory i kształty
"Plastusiowy pamiętnik" i kleksy w 1b
W dniu 29.10.2019 r. w klasie 1 b omawialiśmy lekturę Plastusiowy pamiętnik. Dzięki uprzejmości jednej z mam dzieci mogły zapoznać się z dawnymi przyborami piśmienniczymi, jak pióro wieczne, stalówki, atrament. Każdy uczeń mógł po zamoczeniu stalówki w atramencie napisać swoje imię. Czynność ta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Oprócz pięknie wypisanych imion pojawiły się nasze klasowe kleksy. Nawet Pani wychowawczyni zrobiła swojego własnego kleksa. Po wykonanej pracy należało, jak to po pisaniu piórem, umyć porządnie ręce
Rozstrzygnięcie konkursu "Jesienny liść..." w klasie 1b
W dniu 28.10.2019 r. uczniowie z klasy 1 b odebrali dyplomy za udział w konkursie Jesienny liść...jesienne drzewo. Dzieci zajęły wysokie miejsca 1,2 i 3 oraz bardzo dużo wyróżnień. Prace wykonane przez dzieci były na bardzo wysokim poziomem. Na szczególną uwagę zasługiwała pomysłowość oraz estetyka wykonania prac.
Zajęcia z psychologiem
W dniu 28.10.2019 r. w klasie 1 b odbyła się lekcja z Panią psycholog. Temat poruszony na zajęciach bardzo zainteresował dzieci. Pani psycholog rozmawiała z dziećmi o bezpiecznych zasadach zachowania oraz o dobrych i złych tajemnicach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji, wykonywali rysunki i analizowali różne sytuacje, w których może znaleźć się dziecko
Poranek kl.5a
Już niedługo Wszystkich Świętych. To czas refleksji nad przemijaniem, pamięci o tych, którzy odeszli…
Historię świąt 1 i 2 listopada przypomnieli uczniowie klasy piątej. Opowiedzieli o dawnych zwyczajach obrzędowych, tradycji. Zaapelowali także o to, by podczas najbliższych dni zapalić znicz na żołnierskich mogiłach.
Zajęcia twórcze w zespołach w klasie 3a
- 1
Klasa 7a i 5a w Okęckiej Sali Widowiskowej
25 października br. uczniowie obejrzeli spektakl muzyczny „Dziecko, strach, rany boskie”, w którym wykorzystano utwory z „Kabaretu Starszych Panów”. Przygotowaniem wokalnym grupy młodych artystów zajęła się pani Edyta Kiesewetter.
Spektakl bardzo podobał się widzom. Szczególne brawa należały się aktorom, którzy doskonale, jak profesjonaliści, ukazali scenki inspirowane znanymi piosenkami. Widzowie z zapartym tchem podążali za młodymi artystami po salach szkolnych, utożsamiając się z ukazanymi na scenie sytuacjami. Zarówno efekty dźwiękowe, scenografia, charakteryzacja, jak i angażowanie w akcję siedzących na widowni uczniów sprawiły, iż spektakl można zakwalifikować do tych, które się na długo zapamięta!
Zespołowi „Edyta Band Juniors” dziękujemy za zaproszenie i życzymy dalszych sukcesów scenicznych!
2
Konkurs kulinarny
W tym roku już po raz kolejny przyłączyliśmy się do Dzielnicowego Tygodnia Żywność Zdrowie. W ramach współpracy międzyszkolnej delegacja naszej szkoły wzięła udział w akademii, warsztatach oraz konkursie organizowanym w SP87 przy ul. Malowniczej.
Drużyna złożona z pięciorga uczniów miała za zadanie w 30 minut przygotować zdrowy i smaczny posiłek złożony z warzyw i owoców oraz omówić jego walory smakowe, a także zaprezentować potrawę przed jury. Nasi uczniowie postawili na warzywne tortille i owocowy koktajl.
Emocje nie ustępowały tym z prawdziwego Masterchefa, a i rywalizacja była równie zacięta. Tym bardziej więc cieszy trzecie miejsce, które zajęła nasza reprezentacja. Zwłaszcza, że po ich daniu pozostały tylko okruszki, gdyż nawet drużyny przeciwne wracały po dokładki.
26
0a i kodowanie w jesiennych klimatach
Co prawda pogoda za oknem nie przypomina jeszcze typowej jesieni, ale zerówkowicze postanowili odkryć jesienne drzewa… Doskonaliliśmy percepcję wzrokową, umiejętność rozumienia znaczenia symboli, koordynację wzrokowo-ruchową oraz motorykę małą.
6
0a i warsztaty chemiczne
"Czym skorupka za młodu..." Kto powiedział, że chemia ma być nudna? Chociaż jeszcze zerówkowicze mają czas na prawdziwą naukę, to nic nie stało = na przeszkodzie, by wzięli udział w warsztatach chemicznych.
9
Dzielnicowy Dzień Edukacji Narodowej
W tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w naszej szkole wyjątkowo hucznie. Wydarzenie przybrało charakter dzielnicowy i odbiło się szerokim echem w całych Włochach. Uroczystość miała miejsce 17 października 2019 i zgromadziła wiele ważnych osobistości. Zaszczycili ją między innymi Burmistrz Dzielnicy Włochy Artur Wołczacki, zastępca Burmistrza Dzielnicy Włochy Monika Kryk, zastępca Burmistrza Dzielnicy Włochy oraz p.o. naczelnika włochowskiego Wydziału Oświaty Sebastian Piliński.
Akademię rozpoczął Dyrektor Michał Plewa, który powitał zebranych gości i zaprosił na część artystyczną przygotowaną przez przedszkolaki z przedszkola nr 175 oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej nr 227.
Podczas występu dzieci śpiewały, recytowały, tańczyły z parasolami a nawet zorganizowały pokaz mody. Ich wysiłek spotkał się z wielkim uznaniem i został nagrodzony gromkimi brawami oraz upominkami od Władz Dzielnicy.
Z rąk Pana Burmistrza nagrody odebrali również dyrektorzy i nauczyciele, którzy szczególnie wyróżnili się w swojej pracy oraz osiągnęli wybitne wyniki i sukcesy.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie jeszcze długo rozmawiano, wymieniano uprzejmości i świętowano wspólnie dzielnicowy Dzień Edukacji Narodowej we Włochach.
33
4a w Muzeum Narodowym
W minioną środę klasa 4a wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. „Co mówią obrazy?”. Poznawali różne gatunki malarskie, starali się je rozróżniać oraz interpretować intencje malarza. Pani przewodnik przeprowadziła klasę po zakamarkach Muzeum i pomogła jej odkryć tajemnice ukryte w obrazach. Na zakończenie wycieczki uczniowie mieli okazję odpocząć w cieniu Bitwy pod Grunwaldem, która zrobiła na nich olbrzymie wrażenie i zachęciła do kolejnych odwiedzin Muzeum.
12
"Dopalacze. Siedem stopni donikąd."
Dopalacze nazywane są "nowymi narkotykamii". Ze względu na finezyjne nazwy określane są także produktami "kolekcjonerskimi" wymykającymi się przepisom ustaw o przeciwdziałaniu narkomanii. Ich cena, łatwy dostęp oraz zachwalanie działania sprawiają, że sięgają po nie coraz młodsze osoby- najmłodsza śmiertelna ofiara dopalaczy nie miała nawet 10 lat.
Spektakl "Dopalacze. Siedem stopni donikąd." prezentowany w Teatrze Kamienica to 7 poruszających etapów funkcjonowania osoby uzależnionej od dopalaczy- od spróbowania, poprzez fazy, reakcje organizmu aż do ostatecznego etapu. To też prawdziwa i szokująca analiza młodego pokolenia- gdzie obrazy, skróty i "kultura instant" wypierają refleksję, prywatność, trwałe więzi i relacje międzyludzkie.
Mamy nadzięję, że spekakl skłonił naszych uczniów do przemyśleń, a co najważniejsze stał się przestrogą przed chęcią eksperymentowania z narkotykami.
Klasa 7 na miejscu Pamięci Narodowej "Garłuch"
Lekcja patriotyczna w klasie 1b
W dniu 25.10.2019 r. uczniowie z klasy 1 b uczestniczyli w zwiedzaniu wystawy poświęconej 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Atmosfera była bardzo podniosła. Uczniowie klas 1 b oraz innych klas z ogromnym zainteresowaniem oglądali zgromadzone zdjęcia, plakaty, książki i czasopisma związane z tematyką wojenną. Na lekcji patriotycznej dzieci poruszały trudne tematy związane z wojną oraz dzieliły się doświadczeniami i wspomnieniami członków swojej rodziny głęboko osadzonymi w czasach wojennych.
Warsztaty chemiczne w 1b
W dniu 24.10.2019 r. klasa 1 b uczestniczyła w warsztatach chemicznych. Zainteresowanie było ogromne. Dzieci poznały różne doświadczenia, pojęcia chemiczne, nazwy przyrządów używanych do doświadczeń. Uczniowie klasy 1 b pod czujnym okiem prowadzących zajęcia przeprowadzili własne doświadczenia, m.in. zneutralizowali barwnik chemiczny oraz stworzyli sztuczny śnieg. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia"
Pasowanie na czytelnika
W dniu 15 i 16 października odbyło się w bibliotece uroczyste pasowanie klas I na czytelnika szkoły. Uczniowie zapoznali się z zasadami wypożyczeń, poznali sposoby obchodzenia się z książką i po uroczystym złożeniu przysięgi zostali przyjęci do grona czytelników. Zwieńczeniem imprezy było rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz drobnych upominków – zakładek do książek.
Serdecznie gratulujemy awansu na czytelników naszej szkoły!
1
Co mówią obrazy? - 5a w Muzeum Narodowym
"Nie istnieje nic takiego, czego by sztuka nie mogła wyrazić.”
Oscar Wilde
Co mówią obrazy?
Jak odczytać ukryte w obrazach opowieści? Uczniowie klasy 5A już znają odpowiedź na to pytanie!
Podczas lekcji w Muzeum Narodowym, pod czujnym okiem pani przewodnik, piątoklasiści interpretowali treści ukryte przez malarzy na ich dziełach. Nauczyli się zwracać uwagę na szczegóły znajdujące się na obrazach, analizować barwy wpływające na zrozumienie przekazu artysty, poznali gatunki malarskie. Test podsumowujący zajęcia wszyscy napisali bezbłędnie!
Lekcja były niezwykle ciekawa, a zdobyta wiedza na pewno jest bezcenna.
2
Dzień Ziemniaka w 0a
Pyra, ziemniak, brambor, grula. Kartofel nie jedno ma imię. 21 października jest obchodzony Światowy Dzień Kartofla. Klasa 0 A świętowała już 19 października. Tego dnia mogliśmy odwiedzić pobliski Rodzinny Ogród Działkowy, gdzie Rodzice naszych uczniów zaplanowali masę atrakcji dla całej klasy. Były pieczątki z ziemniaka, rzut ziemniakiem, ziemniakowe ludziki i oczywiście pieczony ziemniak. Nie zabrakło też innych pyszności oraz rewelacyjnych postaci Państwa Ziemniaków do zrobienia pamiątkowych zdjęć.
40
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Jest taki dzień w roku, dzień bardzo szczególny, w którym tabliczka mnożenia obchodzi swoje święto. Po raz pierwszy przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły 2 października biorąc udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.
Tego dnia klasy szóste zaprosiły swoich młodszych kolegów i koleżanki z klas 3-5 na egzamin z tabliczki mnożenia. Sami wcielili się w role egzaminatorów. Uczniowie mieli za zadanie poprawnie rozwiązać przykłady z tabliczki mnożenia, które wcześniej losowali. Zwycięzcy otrzymywali certyfikat eksperta tabliczki mnożenia i słodki upominek. Do egzaminu przystąpili również nauczyciele naszej szkoły.
Dziękujemy Radzie Rodziców SP 227 za ufundowanie słodkości, a wszystkim zwycięzcom gratulujemy :).
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Była to świetna okazja, aby przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia po wakacjach. Tego dnia chyba nikt nie miał wątpliwości, że było to prawdziwe matematyczne święto.
Dorota Dajos
44
Archiwum Aktualności